Co je Red Dot Award.

Red Dot je jedna z nejuznávanějších designérských soutěží na světě. Je to nejvyhledávanějších cena a uctívaná mezinárodní pečeť vynikající kvality designu. Red Dot Award je mezinárodně organizovaná soutěž, která oceňuje nejlepší produkty v roce. Výrobci a designéři z celého světa předkládají každoročně originály svých nejnovějších produktů v naději, že jim bude udělena tato nejvyhledávanější cena za produktový design. Oceňovány jsou výrobky v rozmanitých kategoriích. Red Dot zve do poroty specialisty z různých oborů designu. Zhruba 40-členný tým se věnuje tři dny hodnocení výrobků a to jak živě, tak on-site. Inovace, kvalita, funkčnost a ekologická kompatibilita jsou jen některé z mnoha kritérií, na nichž je rozhodování založeno. Mezinárodní porota Red Dot uděluje pečeť kvality pouze produktům, které se odlišují od jiných srovnatelných výrobků na trhu výjimečným designem a funkcí.

Galavečer

Ceny se předávají na velkém galavečeru Red Dot Gala. Oceněné produkty jsou prezentovány v red dot design muzeích, v online prezentaci a v ročence Red Dot Design. Vítěz má právo využívat pečeť Red Dot Award ve svém vlastním marketingu a komunikaci, aby se odlišil od svých konkurentů.

Porota

Základem hodnocení je porota. Asi 40 uznávaných odborníků z celého světa zaručuje vysoké standardy kvality hodnocení. Zatímco složení poroty se každoročně mění, jeden prvek zůstává stejný: všichni členové se zavazují ke „Kodexu cti“, který říká, že porotci se nemohou podílet na rozhodování o produktech, se kterými jsou jakýmkoli způsobem spojeni. Kromě toho žádný porotce nesmí být zaměstnán v průmyslovém výrobním podniku. Zabraňuje se tak střetu zájmů a zajišťuje se nejvyšší možný stupeň spravedlnosti a neutrality.Kategorie

Aby bylo možné vyhodnotit rozmanité produkty v oblasti designu profesionálním způsobem, je Red Dot Award rozdělena do třech disciplín. Produktový design, komunikační design a designový koncept.

Red Dot: Best of the Best The Red Dot: Best of the Best je cena za průlomový design. Je to top prize a je rezervována pro vítěze kategorie.

Red Dot The Red Dot cena je za špičkový design. Je to nejvyhledávanější pečeť kvality udělovaná produktům, které se podstatně odlišují od srovnatelných projektů díky jejich vynikajícímu designu.

Čestné uznání Čestné uznání je udělováno porotci za zvlášť dobře provedené a promyšlené detaily projektové práce.

Komín KINGFIRE PARATVíce o komínechProspekt ke staženíReddot design awardVideo
Absolutní komín Chytrý komín Komín Kombigas Komín Uni SMART